X praktinės rekomendacijos, kaip valdyti mažos įmonės finansus

finansu-valdymasŠios rekomendacijos orentuotos į mažas įmones, tačiau pravers ir vidutinių kompanijų savininkams ar vadovams.

1. Reagavimas į prognozes.

Jūsų įmonės biudžetą verta suskirstyti į keturias kategorijas:
A. Numatytos pajamos;
B. Kintamos išlaidos;
C. Fiksuotos išlaidos (savaitinės ar mėnesinės);
D. Pastovios fiksuotos pajamos (savaitinės ar mėnesinės).
A + D – B – C = jūsų įmonės būklė.

Toks išskirstimas padeda pamatyti, kuriame finansiniame bloke reikia gerinti situaciją. Geriausias būdas valdyti mažos įmonės finansus – tiksliai žinoti į ateitį, kiek reikia uždirbti, kad pajamos viršytų išlaidas ir kiek sudaro kasdieninės išlaidos. Jūs turite įsisavinti finansinę discipliną, kur realistiškai įvertintumėte ir suderintumėte poreikių ir galimybių santykį.

Atminkite, dažniausiai mažo verslo tikslas turi būti pelnas, o ne apyvarta.

2. Reikia stengtis neišleisti, o investuoti.

Verslas norėdamas augti turi išleisti. Mažoms įmonėms nėra prasmės sudarinėti ilgalaikius metinius biudžetus. Patartina tai daryti 3 mėn. laikotarpiui. Mažoms įmonėms būdingas trumpas gyvavimo ciklas. Ypatingai svarbu spėti sulaukti grąžos iš savo investicijų į žinias, įrangą, marketingą ar kt. Todėl patartina pradžioje apsiriboti trumpalaikėmis mažesnėmis investicijomis, kurios duoda momentinę arba greitai apčiuopiamą naudą. Būtina matuoti grįžtančius pinigus, susiejant juos su atliktomis investicijomis. Taip įvertinamos efektyviausios ir nepasiteisinusios investicijos.

3. Išsaugokite finansinę informaciją ir žinias.

Įmonės vadovai turi išanalizuoti, kokias išlaidas turėjo praeityje, kam jos buvo skirtos. Lengviausia daryti teisingas finansines prognozes ir išvadas, remiantis realiais faktas, kurie atsitiko jūsų įmonei. Jeigu matote, kad išlaidų kiekis viršijo prognozes ir dauguma jų tapo pastoviomis – reikia atrinkti būtinasias ir nereikšmingas. Išsaugoti dokumentus ir atlikti juose paiešką nėra patogu, tad šioje situacijoje padeda IT sprendimai.

4. Konsultuotis su profesionalais.

Kiekvienas verslas ar vadovas privalo turėti patikimus partnerius finansiniams klausimams. Posakis „iš šalies geriau matosi“ labai dažnai pasiteisina. Dėl darbo rutinos sunku sekti visas mokestines naujienas, tad labai svarbu nepraleisti progos pasinaudoti tuo, ką suteikia mokestinė sistema.

5. Skaičiai ir statistika niekada nemeluoja.

Kai kurie pataria, kaip reaguoti į įmonės finansinius trūkumus, kurie atsiranda, kai išlaidų terminai ankstesni negu gaunamos pajamos iš klientų. Taip atsitinka net pelningai dirbančioms įmonėms. Prognozavimas padeda ne tik pasiruošti pinigų srautų nuopoliams, bet ir jų išvengti.
Šiame ir kituose aprašytuose procesuose jums padės produktas SmartFin.

Parašykite mums info@smartfin.lt, kad galėtume padėti arba paskambinkite konsultacijų tel.: (8~5) 205 9333.